&#x;&#x;

5. KSS Pazaryeri

İşletme 2023; Cumhuriyetin 100. Yılında Sosyal Sorumlu İşletmeler Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri Kadir Has Üniversitesi, İstanbul 06 Aralık 2013 Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Pazaryeri etkinliğinin beşincisi 06 Aralık 2013’te Kadir Has Üniversitesi, İstanbul’da düzenlendi.

İşletme 2023; 

Cumhuriyetin 100. Yılında Sosyal Sorumlu İşletmeler Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri 

Kadir Has Üniversitesi, İstanbul – 06 Aralık 2013

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Pazaryeri etkinliğinin beşincisi 06 Aralık 2013’te Kadir Has Üniversitesi, İstanbul’da düzenlendi.  CSR Europe (Avrupa KSS Kuruluşu) tarafından geliştirilen Pazaryeri etkinliği modelinde şirketler, KSS çözümlerini büyük bir fuar alanında diğer şirket, kamu ve sivil toplum yöneticileri ile Avrupa KSS Kuruluşları yöneticilerine sundular.

Bu yılki tema, Türkiye’nin Stratejik Vizyonuna katkı sağlamak amacında olan sorumlu şirketlerimizin uluslararası arenada örnek olacak Kurumsal Sosyal Sorumluluk çözümlerini göstermek amacı ile geçen iki yıl boyunca olduğu gibi “İşletme 2023” olarak belirlenmiştir.

İşletme 2023 şirketlerin yaratıcı iş fikirleri geliştirme ve hem maliyetlerini düşürmek hem de ekonomik, sosyal ve çevresel ihtiyaçlara çözüm sağlamak amacıyla tüm paydaşları ile birlikte hareket etme girişimidir. İşletme 2023 girişimi, Türkiye’nin 2023 stratejilerini desteklemek için 2023 yılına kadar yüksek oranda istihdamı, verimliliği ve sosyal dayanışmayı sağlamak amacı ile kamu kuruluşlarının, şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının ortak girişimler ile kendi paylarına düşen katkıyı yapması anlayışına dayanmaktadır.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği olarak bizler de“Geleceğin Şirketleri” vizyonuyla düzenlediğimiz bu etkinlik ile kamunun, şirketlerin, STK’ların ve akademik dünyanın birbirleri ile yakın ilişki içinde çalışmalarını sağlamayı ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) alanında sağladığımız gelişimi daha da hızlandırmayı hedeflemekteyiz.

 

Pazaryerinde yer almak isteyen şirketlerin 04 Ekim 2013 Cuma gününe kadar başvuru formunu doldurarak Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’ne göndermesi gerekmektedir. (kssd@kssd.org )

KSS Pazaryeri etkinliğine ait duyuru için tıklayınız.

For CSR Marketplace 2013 English publication please click.

Başvuru Formu talebi için tıklayınız

Pazaryerinde yer almak isteyen şirketlerin 01 Kasım 2013 Cuma gününe kadar başvuru formunu doldurarak Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’ne göndermesi gerekmektedir. Detaylı bilgi ve başvuru formu için lütfen Feride Doğan feride.dogan@kssd.org irtibat kurunuz.

Ön Değerlendirme

TKSSD uzmanlarının yapacağı değerlendirme sonucunda 15 Kasım 2013 Cuma günü Pazaryerine katılacak şirketler açıklanacaktır. Pazaryerine katılan her şirketin KSS uygulamasının yer alacağı KSS Pazaryeri Kataloğu 06 Aralık 2013 tarihinde dağıtılacak, İngilizce Katalog ise CSR Europe başta olmak üzere diğer KSS networklerinde yayınlanacaktır.

KSS Pazaryeri 2013 Ödülleri

Bunun yanısıra pazaryerinde yer alan şirketlerin 06 Aralık 2013 tarihinde katılımcılar ile paylaşacakları KSS uygulamaları CSR Europe Ulusal Ortakları ve KSS uzmanlarından oluşan jüri Kurulu tarafından incelenecektir.

Jüri Üyeleri

Serdar Dinler

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı

CSR Europe Yönetim Kurulu Üyesi

 Stefan Crets

CSR Europe, Genel Direktörü

Maryna Saprykina

Ukrayna Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı

 Marianne Bogle

İsveç Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı

 

6 Aralık 2013 Cuma günü 3 farklı değerlendirme sonucu kapsamında katılımcı şirketlere ödülleri dağıtılacaktır:

  1. Değerlendirme Kurulu tarafından KSS Çözümleri Birincilik İkincilik ve Üçüncülük Ödülleri verilecektir.
  2. Şirketlerin KSS çözümleri ayrıca İşletme 2023 Pazaryeri Etkinliğine katılan katılımcıların oylamasına da sunulacaktır. Katılımcıların oylaması ile seçilecek KSS uygulamalarına “Paydaş Ödülü” verilecektir.
  3. Kurumsal Sosyal Sorumluluğun yaygınlaştırılması ve bilinç geliştirilmesi kapsamında liderlik eden şirketlere ise, “Jüri Özel Ödülü” verilecektir.