&#x;&#x;

6. KSS Pazaryeri

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSSD) Kadir Has Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümleri Pazaryeri 2014 etkinliğinin altıncısı 10 Aralık 2014 Çarşamba Günü Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSSD) Kadir Has Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümleri Pazaryeri 2014 etkinliğinin altıncısı 10 Aralık 2014 Çarşamba Günü Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşti. KSS uzmanları ve şirketlerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, üniversite KSS Kulüpleri, öğrenciler, medya ve kamu kuruluşlarının içinde bulunduğu yaklaşık 300 kişilik bir katılımcı profili ile gerçekleşen etkinlik Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödül töreni ile son buldu.

Her yıl başarılı bulunan kurumsal sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle şirketlerin ödüllendirildiği etkinlikte bu yıl bireysel olarak da “Her Okula Şiir Kitaplığı” kampanyası ile şair, editör ve yayıncı Enver Ercan, Kurumsal Sosyal Sorumluluk’a Katkı Ödülünü’nün diğer sahibi oldu.

Türkiye’nin ilk çevreci stadı olacak olan Vodafone Arena, Beşiktaş Spor Kulubü’ne KSS Katkı Ödülü getirdi. Ödülü kulüp adına Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman aldı.

Yılın Yerel Girişimcisi Ödülü ise Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde açtığı restaurant zincirleri ile istihdam ve turizme katkı sağlayan Dedecan Restaurantları’nın sahibi Mustafa Dedecan’a verildi.

İETT, Akkim, Elita Gıda, Michelin, OVM Petrol Ofisi, Star Pet, THY, GAP Natura, Bilim Kahramanları Derneği, UNV, El Bebek Gül Bebek Derneği, TESİAD, Hayata Destek Derneği, Sıcak Yuva Vakfı, Sosyal İnovasyon Merkezi ve Sürdürülebilir Yaşam TV KSS Katkı Ödüllerini alırken; Yılın KSS Sosyal Çözümü ödülünü Anadolu Sigorta, Fırsat Eşitliği Ödülü’nü AVEA, Stratejik KSS Yönetimi Ödülü’nü Bosch, Farkındalık Ödülü’nü Canon, Çalışan Gönüllülüğü Ödülü’nü GSK, Sosyal Kalkınma Ödülü’nü HSBC, Toplumsal Bilinçlendirme Ödülü’nü Onur Market, Çevre Koruması ve Bilinçlendirme Ödülü’nü Soyak, Örnek Eğitim Ödülü’nü Tesco Kipa ve Paydaş Birliği Ödülü’nü Visa Europe aldı. En iyi üç sosyal sorumluluk çözümlerinin de sahiplerini bulduğu etkinlikte ödül alanlar ise HSBC, Soyak ve Visa Europe oldu.

Etkinliğin Türkiye’nin 2023 stratejilerini desteklemek için yüksek oranda istihdamı, verimliliği ve sosyal dayanışmayı sağlamak amacı ile kamu kuruluşlarının, şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının ortak girişimler ile kendi paylarına düşen katkıyı yapması anlayışına dayandığını ifade eden TKSSD Türkiye Başkanı Serdar Dinler, “ KSS Pazaryeri’nde, KSS Avrupa, Karadeniz ve Ortadoğu üye kuruluşları, KSS uzmanları ve şirketlerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, üniversite KSS Kulüpleri, öğrenciler, medya ve kamu kuruluşlarının içinde bulunduğu yaklaşık 300 kişilik bir katılımcı profili olacak. KSS çözümlerini sergilemek isteyen şirketler burada yer aldı. Etkinlikte “İş Dünyası ve İnsan Hakları” konulu bir panel gerçekleştirildi. Ayrıca Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) işbirliği ile şirketlerin, topluma katkı programlarını geliştirmelerine yardımcı olacak bir yol haritasının oluşturulmasını hedefleyen bir atölye çalışması yapıldı. KSS Türkiye olarak bizler, bu etkinlik sayesinde konuyla ilgili tüm paydaşlar ile harekete geçerek,  KSS alanında gerçekleşen gelişimi güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

Pazaryeri Kataloglarına ulaşmak için ;

Türkçe Katalog ; KSS Pazaryeri Kataloğu (2014)

İngilizce Katalog ; KSS Pazaryeri Kataloğu (2014) İngilizce